7. oddíl Dívky táborového ohně (DTO)

Psohlavecká éra dívčí Sedmičky, v rámci střediska zvané “dámskou sekcí Psohlavců”, započala v květnu 1966 osamostatněním dívčí družiny Sov Bobrova oddílu. Tím se stala Jednička čistě chlapeckým oddílem. DTO vedla do roku 1972 Jana Pokorná – Vlasáková. Oddíl  tvořily družiny Sov (rádkyně Jarmila Boubínová – Makásková – Jarka), od května 1967 Vyder (rádkyně Jitka Chudobová), od května 1968 Gazel (rádkyně Miloslava Kášová – Dahinda), Lišek, a Štik (rádkyně Jana Fričová – Kim), v roce 1969 vznikl roverský kmen Net-no-kwa, inspirovaný Neskenonem. První klubovnu v Krkonošské ulici č.13 oddíl užíval od jara 1966 do podzimu 1983, během let vystřídal několik prostor, a od jara 2014 se schází v klubovně V tůních 11, kde se o patro výš nachází také klubovna Pětky.

“Dámská sekce Psohlavců”

První tábor se uskutečnil v roce 1967 u Výsluní v Krušných horách. V letech 1968 a 1969 se tábory konaly na Šumavě (Cikánský potok). Po rozdělení střediska Psohlavci DTO pokračovaly v činnosti ve středisku Tecumtha až do zrušení Junáka, po roce 1970 se vzhledem k situaci  musely stát členem Pionýra a na území Prahy 2 byly začleněny do skupiny “Dvojka” společně s 2. oddílem Jaroslava Foglara a dívčími oddíly Statečná srdce (původně také z psohlaveckého střediska) a Velká medvědice . V roce 1983 oddíl odvážně vystoupil z Pionýra a stal se turistickým oddílem mládeže při TJ Praga. Tato změna měla za důsledek nucený odchod z klubovny, ztrátu veškerého oddílového materiálu a přechod na táboření v tee-pee.

Dívky táborového ohně činorodě působí do dnešních dnů jako součást 31. střediska Polaris (Praha 2). Jako oddílový pokřik dívky převzaly a dodnes užívají původní střediskový pokřik Psohlavců, družinové pokřiky zní:

Sovy – “Sovy věrně pevně stůjme, moudrostí svou pomáhejme!”

Vydry – “Sílu, mrštnost, družnost, klid musí každá vydra mít!”

Gazely – “Velký duch poslouchá gazel svých hlas, čest, láska k přírodě spojuje nás!”

Štiky – “Štika to je dravý tvor, štika je náš pravý vzor!”

Oddílovou historii velmi podrobně na 306 stranách zachycuje almanach 50 letokruhů, vydaný v roce 2019.

Stránky současného oddílu: https://sedmickaoddil.wordpress.com/historie/

FB: https://www.facebook.com/skautskyoddil