Seminář “Psohlavci a Skauting” 2022

A jak vše vnímal tatínek jednoho vlčete? Viz deník METRO

Profesionálním i amatérským skautským historikům, vzdělavatelům, studentům a pamětníkům byl určen Seminář “Psohlavci a Skauting”, konaný 6. května 2022 od v kostele Českobratrské církve evangelické v Korunní 60, Praha 2. Setkání bylo náhradou za původně plánovaný seminář, který musel být 26. listopadu 2021  z epidemiologických důvodů odvolán. Na stránce jsou umístěny fotografie z obou setkání.

Program:

• Historie oddílu číslo 1 v pražském skautingu – Roman Šantora – Bobo (Skautský archiv).
  • Od RS Dakota k Psohlavcům – 1. hlavní příspěvek RNDr. Ivan Makásek – Hiawatha, tehdejší vůdce 3. oddílu Neskenon
  • Osobnost Josefa Zikána – Bobra a specifika jednotlivých psohlaveckých oddílů  – 2. hlavní příspěvek Jiří Zachariáš – Pedro, tehdejší vůdce 5. oddílu
  • Prorůstání normalizace do skautingu a veřejného prostoru – doc. PhDr. Jaroslav Koťa,  katedra pedagogiky FF UK, tehdejší občasný účastník  akcí Jedničky
  • Středisko Psohlavci po roce 1990  – PhDr. Ondřej Vanke
  • Diskuse a volná zábava,

ZVuková a obrazpvý záznam semináře bude po zpracování zveřejněn na těchto místech.

Dotazy ke konání zasílejte na adresu Jednicka@vitkov61.cz . Zároveň prosíme všechny, kteří mají  kontakty na některé z bývalých členů střediska Psohlavci, aby nám dali vědět a semináře se zúčastnili. Rádi se s vámi setkáme!

Fotoreportáž z  neformálního setkání 26. 11.2021:

Vinou epidemiologické situace a vládních restrikcí, spojených s COVID-19, jakož i onemocnění hlavních přednášejících jsme byli nuceni seminář v původním termínu čase odložit na vhodnější dobu (snad na květen nebo červen). Přesto se v klubovně sešla milá společnost bývalých členů oddílů s mottem “tohle by Bobr nikdy neudělal” a ve vynikající atmosféře zavzpomínali na doby svého skautského mládí.

Fotoreportáž ze semináře 6.5.2022

fotografoval Emanuel “Eman”Mach z 3. oddílu Klen